Trwa Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą święta”!

20.11.2017

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą nasze miasto w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”. To jedna z najbardziej ciepłych i klimatycznych imprez w mieście, wydarzenie z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowane do szerokiej publiczności. Od lat wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" potrwa trzy tygodnie – do 22 grudnia. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się 1 grudnia. Tego dnia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wraz z mieszkańcami zaświeciła miejską choinkę i wzięła udział w paradzie św. Mikołaja, która przeszła od Galerii Zabrze, ulicą Wolności do placu Wolności. Tego dnia na mieszkańców miasta czekało wiele atrakcji. Na placu Wolności można było wziąć udział w przedstawieniu – bajce „Fabryka śniegu”, nie zabrakło też świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem i jego pomocnikami. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi zabrzanie, którzy mieli możliwość pokazać swoje talenty szerszej publiczności.

4 grudnia, w godz. 12.00-16.00, na placu Wolności stanie Śnieżna Kula” („Snow Globe”), w której będzie można sobie zrobić zdjęcie w świątecznej oprawie.

6 grudnia, od godz. 14.00, na wszystkie dzieci będzie czekał Mikołaj wraz z pomocnikami, którzy specjalnie na tę okazję przybędą na plac Wolności nie tylko na saniach, ale także na militarnych pojazdach.

15 grudnia, w godz. 14.30-18.00, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z zimową paradą, którą ulicą Powstańców do placu Wolności poprowadzi renifer Rudolf (start: godz. 16.00). Świąteczne melodie zaprezentują nam dzieci ze Studia Artystycznego Maciej. Z myślą o najmłodszych w programie imprezy znajdzie się bajka „Psotne elfy”. Na placu Wolności nastąpi podsumowanie finału akcji szlachetna Paczka. Elfy Św. Mikołaja wystąpią z pokazem żonglerki chorągwiami, a Górnicza Orkiestra Dęta oraz zaproszeni goście zagrają świąteczny koncert.

Odwiedzających nasz Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy zachwyci też z pewnością świąteczna karuzela konikowa, anielskie animacje na szczudłach, świąteczna fotobudka, w której będzie sobie można wykonać pamiątkowe zdjęcia, czy też zaprzężone w renifery sanie św. Mikołaja.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 22 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl

 

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy Idą święta

 

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy 2016