Światowy Tydzień Przedsiębiorczości także w Punkcie Informacji o Mieście

20.11.2017

17 listopada Punkt Informacji o Mieście odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu. Wizyta odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wyjątkowej inicjatywy, angażującej firmy państwowe, prywatne, pozarządowe oraz szkoły i uniwersytety, mającej na celu promowanie świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia, podejmowania biznesowych inicjatyw.

Młodzież dowiedziała się o głównych zadaniach jakie realizuje Punkt Informacji o Mieście w Zabrzu. Rozmawiano o odwiedzinach i pytaniach turystów oraz mieszkańców, prowadzonej ewidencji turystów odwiedzających nasze miasto, o współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, miejskimi jednostkami kultury oraz o bazie noclegowej i gastronomicznej, atrakcjach turystycznych Zabrza jak również o szerokiej ofercie kulturalnej i sportowej. Młodzież zapoznała się z materiałami informacyjnymi dostępnymi w Punkcie Informacji o Mieście oraz z szeroką ofertą gadżetów z logo naszego miasta, które można zakupić w Punkcie.