XXVI koncert "Serce za serce"

16.11.2017

Koncert „Serce za serce” od 26 lat organizowany jest z myślą o propagowaniu misji Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, upamiętnieniu jej Założyciela i Patrona oraz uhonorowaniu osób, firm i instytucji za wsparcie prac naukowo-badawczych prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji. W tym roku 26. edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się 17 listopada o godz.. 19.00.

Tym razem Fundacja zaprasza na koncert Mieczysława Szcześniaka, piosenkarza, którego muzyka od lat cieszy się uznaniem wiernych słuchaczy. Kojący głos, mądre teksty, subtelna, doskonale zaaranżowana muzyka – z tym zwykle kojarzy się jego droga artystyczna.

W koncercie "Serce za serce" Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Mieczysław Szcześniak podzieli się z nami utworami ze swojej najnowszej płyty "Nierówni", opartej na twórczości ks. Jana Twardowskiego. Powstanie tej płyty było marzeniem Mietka Szcześniaka od wielu lat. Wybrał 11 wierszy i skomponował do nich muzykę. Jak mówi: "Esencja ks. Twardowskiego jest lekka, niełatwa, ale przyjemna. Dlatego dałem jej formę słoneczną, rytmiczną i pozytywną – bosse novę, sambę chorińjo, sao". Zamierzenie artysty było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu. Jak w wierszach Twardowskiego. "Żeby było organicznie i prawdziwie – zagrali moi brazylijscy koledzy instrumentaliści oraz polskie smyki" – mówi Mietek.

Znakomitemu wokaliście towarzyszyć więc będą: piano i akordeon – Adam Lemańczyk; gitara, wokal – Paulinho Garcia; bas, wokal – Marcin Pospieszalski; perkusjonalia – Paweł Dobrowolski i Thomas Sanchez; The Time Quartet – kwartet smyczkowy.
Zapraszamy więc na cudowny koncert "Serce za serce", który tym razem ma podtytuł "Serce to jeszcze za mało" zaczerpnięty z piosenki jaka składa się na projekt "Nierówni". Wieczór wypełnią: wspaniałe doznania, znakomity muzyczny team, liryzm, refleksja i humor, bo przepiękne wiersze ks. Twardowskiego w interpretacji M. Szcześniaka zyskały nowe, jeszcze głębsze znaczenie.

Bilety do nabycia w kasie DMiT lub on-line