Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2017

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara wraz z radnymi zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2017 r.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Warszawskim.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti" odprawiona zostanie w Kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godz. 11.00. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Dzień wcześniej, 10 listopada o godz. 18.00, w Filharmonii Zabrzańskiej odbędzie się Uroczysta Gala Operowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej oraz soliści: Aleksandra Opała, Sławomir Naborczyk oraz Adam Zaremba.