Zabrze Najpiękniejszym Miastem Tour de Pologne

09.11.2017

9 listopada, na terenie stadionu Arena Zabrze, odbyła się konferencja podsumowująca 74. Tour de Pologne. Wzięli w niej udział miłośnicy kolarstwa, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele mediów oraz sponsorzy.Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”.

W poszczególnych kategoriach nominowani byli;
„Start”; Jaworzno, Tarnowskie Góry, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna,
„Premia specjalna”; Bielsko-Biała, Olkusz, Siemianowice Śląskie,
„Meta”; Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze,

Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe, multimedialne puchary, które przez kolejny rok będą mogli prezentować mieszkańcom swoich miast. W kategorii „Start” statuetkę otrzymały Tarnowskie Góry. W kategorii „Premia Specjalna” statuetkę otrzymało Bielsko-Biała, natomiast „Najpiękniejszym Miastem Tour de Pologne” w kategorii „Meta” zostało Zabrze, które po raz pierwszy znalazło się na trasie tegorocznej edycji wyścigu. Zlokalizowana przy Arenie Zabrze meta 4. etapu Tour de Pologne przyciągnęła nie tylko wiernych kibiców kolarstwa, ale również licznie przybyłych mieszkańców Zabrza, którzy stworzyli na mecie niepowtarzalną atmosferę.
– Wyboru dokonała specjalna kapituła, złożona z przedstawicieli sponsorów i największych polskich mediów. – Wiem, że kapituła miała twardy orzech do zgryzienia, bo tegoroczny wyścig był naprawdę wyjątkowy pod każdym względem. Kolejny raz okazał się wielkim sportowym wydarzeniem, ale warto też podkreślić zaangażowanie miast i kibiców, których przy trasie tegorocznego Tour de Pologne pojawiło się ponad trzy miliony dwieście tysięcy. To ogromny sukces i znak tego, że Polacy naprawdę kochają kolarstwo. Z kolei dla nas to sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. Raz jeszcze więc dziękuję wszystkim miastom i miasteczkom na trasie. Szczególnie tym nominowanym w konkursie. I od razu wielkie gratulacje dla laureatów – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.
– Dynamiczny, a zarazem zrównoważony rozwój Zabrza, można porównać do rozpędzonego peletonu kolarzy pokonujących trasę Tour de Pologne. Podobnie jak w wyścigu liczy się przygotowanie, zaangażowanie, pasja i wola osiągnięcia wyznaczonych celów. Podejmując inwestycje czy realizując projekty oczekiwane przez mieszkańców ze starannością, konsekwencją i determinacją dążymy do umacniania pozycji naszego miasta na mapie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zabrze jest rozpoznawalne poprzez sport, innowacyjną gospodarkę, turystykę przemysłową czy medycynę. Markami rozsławiającymi dobre imię miasta są Górnik Zabrze, kompleks turystyki industrialnej z kopalnią Guido bądź też Śląskie Centrum Chorób Serca lub Szpital Miejski z Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Tour de Pologne w Zabrzu to było bez wątpienia święto nie tylko dla miłośników kolarstwa, których w naszym mieście nie brakuje. To także była okazja to zaprezentowania wyjątkowych w skali kraju oraz Europy miejsc, obiektów i inicjatyw. Obok przeżywania sportowych emocji chcemy upowszechniać atrakcyjne tereny inwestycyjne strefy ekonomicznej czy atrakcje turystyczne warte odwiedzenia, jak kopalnia Guido, kompleks Sztolnia Królowa Luiza z Parkiem 12C i Bajtel Grubą. Jestem przekonana, że obok emocji sportowych na odwiedzających nasze miasto czekają również emocje związane ze zjazdem pod ziemię i przeżyciem niepowtarzalnych wrażeń podczas górniczej szychty.- podczas uroczystości podkreślała Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik