Zabrze przestrzenią rozwoju

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim

03.11.2017

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z KRZYSZTOFEM CZYŻEWSKIM, poświęcone książce “Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei”. Spotkanie odbędzie się 9 listopada, o godz. 17.00, w Czytelni Ogólnej MBP w Zabrzu (ul. Wyzwolenia 4).

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych. Jest współtwórcą Fundacji Pogranicze i Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W 2011 roku, wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Autor książek: Ścieżka pogranicza (2001), Linia powrotu. Zapiski z pogranicza (2008), Miłosz. Tkanka łączna (2014) i Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei (2017).
Przez Jerzego Giedroycia został uhonorowany nagrodą „Małego Berła Kultury Polskiej”. W 2014 roku otrzymał Dan David Prize.

"Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei" to swoisty przewodnik po praktykach pogranicznego współistnienia. Zbiór esejów prezentuje sposoby urzeczywistniania idei budowania mostów i przekraczania podziałów, od wielu lat konsekwentnie rozwijanej przez Krzysztofa Czyżewskiego i jego współpracowników.