Zabrze na Giełdzie Pracodawców i Przedsiębiorczości

30.10.2017

Za nami 11. edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która na Politechnice Śląskiej odbyła się 26 października. Urząd Miejski w Zabrzu oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości zachęcali podczas giełdy studentów do podejmowania działalności gospodarczej w Zabrzu.

Na uczestników czekało blisko 100 wystawców i potencjalnych partnerów biznesowych, treningowe rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie targów rozstrzygnięto również konkurs „Mój pomysł na biznes”. W tym roku najbardziej pomysłowymi biznesmenami okazali się Wojciech Duda i Robert Kulig z Wydziału Budownictwa. Ich projekt pt. „EBS Company Eco Buildings Solutions – Projektowanie i budowa mieszkaniowych ekologicznych obiektów modułowych” zdobył I miejsce w konkursie „Mój pomysł na biznes”. Pomysłowi biznesmeni z Politechniki Śląskiej udowodnili, że już w ciągu miesiąca można wybudować ekologiczny dom i to dużo taniej niż tradycyjny. Drugie miejsce w konkursie zdobył Jurand Nowak z Wydziału Transportu za pomysł „Power Clothes – elektroniczna odzież”. Młody inżynier przedstawił pomysł elektronicznej koszulki, która ma za zadanie wytwarzać prąd za pomocą ciepła. Korzystając z niej, użytkownicy będą mogli w każdym momencie doładować telefon, wezwać pomoc w sytuacjach awaryjnych i przede wszystkim uniezależnić się od stacjonarnych źródeł prądu. Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się dwa pomysły. Pierwszy – „Effiso – Energy Efficiency Solution” autorstwa Krzysztofa Habeloka z Wydziału Elektrycznego – ma za zadanie pomóc odzyskać kontrolę nad kosztami energii elektrycznej. Pomysł „ivendor.pl – odwracamy sklepy do góry nogami!”, którego autorami są: Dawid Świerczek, Dominik Guzy, Mariusz Wójtowicz i Adam Plenert z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Elektrycznego, to darmowa aplikacja, która pomaga znacznie zaoszczędzić czas na robienie zakupów.
Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Zdobyli je: Agnieszka Marczak i Krzysztof Pajączek za pomysł „Czyszczenie suchym lodem”, Sylwia Skrzypczyk za projekt „SLOWBEAUTY – drogeria naturalna”, a także Anna Horzela za „Studio cukiernicze SWEET FIT”.

Jesienne targi pracy organizowane przez Biuro Karier Studenckich to najlepsze miejsce do poznania szerokiej oferty rynku pracy i wybrania tej najbardziej dopasowanej do potrzeb, możliwości i oczekiwań uczestników. Podczas wydarzenia studenci i absolwenci mają też okazję do skonsultowania swoich dokumentów aplikacyjnych oraz do uzyskania informacji pomocnych do otwierania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.