Japoński piątek po raz drugi

24.10.2017

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu już czwarty rok proponuje swoim uczniom naukę języka japońskiego jako drugiego, obowiązkowego języka obcego w liceum. Ta niecodzienna oferta każdego roku przyciąga do szkoły młodzież szczególnie zainteresowaną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Od września szkoła daje uczniom kolejną nadzwyczajną możliwość.

Przy współpracy z Urzędem Miasta Zabrze zaproszono do szkoły wolontariuszy – Pan Kimiaki Tonogawa wraz z małżonką Ikumi będą obecni w życiu szkoły aż do czerwca. W ramach wolontariatu Państwo Tonogawa prowadzą z uczniami zajęcia z kaligrafii, kultury oraz języka japońskiego.

Nie tylko uczniowie szkoły mogą poznać bliżej Japonię. Co miesiąc na terenie szkoły będą odbywać się "Japońskie Piątki". W ramach tych popołudniowych spotkań goście będą przybliżać kolejne zagadnienia nieodzownie związane z ich ojczyzną. Kolejne spotkanie odbędzie się już 17 listopada o godz. 17.00. Tym razem Państwo Tonogawa poprowadzą warsztaty z kaligrafii. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu (do 15 listopada) poprzez e-mail: japonia.zso14@wp.pl W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz zostawić numer kontaktowy. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, nie warto zwlekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.

W związku z rosnącym zainteresowaniem, istnieje również możliwość stworzenia na terenie szkoły zajęć z języka japońskiego dla osób dorosłych. Ewentualne pytania również można kierować na wskazany wyżej adres e-mail.