Spotkanie z Andrzejem Szarmachem i Jackiem Kurowskim w Sklepie Kibica

20.10.2017

Tego nie można przegapić! Już dziś o godzinie 16:00 w Sklepie Kibica zabrzańskiego Górnika odbędzie się spotkanie promujące książkę zatytułowaną "Andrzej Szarmach – Diabeł nie Anioł". W imprezie weźmie udział legendarny zawodnik Górnika i reprezentacji Polski, a poprowadzi je znany dziennikarz, Jacek Kurowski, który spisał wspomnienia Szarmacha.

Gdyby nie piłka nożna, pewnie pracowałby w stoczni. Nie mieściło mu się w głowie, że pojedzie na mistrzostwa świata, a strzelał tam gole najlepszym. Był postrachem bramkarzy i przekleństwem futbolowych potęg. Trudno powiedzieć, co stanowiło jego znak rozpoznawczy – orli nos, blond czupryna, zawadiacki wąsik czy może szelmowski uśmiech.

Skromny chłopak z Gdańska, który dzięki zadziorności i zuchwałości wdrapał się na szczyt. As w talii Kazimierza Górskiego. Bez Szarmacha nie byłoby największego sukcesu w historii polskiego futbolu. Choć niewiele brakowało, by wszystko potoczyło się inaczej.

Wspomnienia Szarmacha spisał w formie świetnej książki Jacek Kurowski – dziennikarz sportowy TVP. Przeprowadził dziesiątki wywiadów z najlepszymi sportowcami świata. Twórca programu Oko w oko, gospodarz studiów olimpijskich, a także największych piłkarskich imprez – mistrzostw świata i Europy. Prywatnie szczęśliwy tata dwóch synów, autor bloga tatanawszystkielata.blogspot.com.