"Motorat end of season" już w sobotę!

20.10.2017

Już po raz szósty MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni oraz grupa MotoRat Squad zapraszają na zabrzańskie zakończenie sezonu, które rozpocznie się 21 października, o godz. 15.00, na placu manewrowym przy ul. Kasprowicza 21.

Impreza tradycyjnie rozpocznie się wspólną zabawą. Po zeszłorocznym sukcesie "Sztachety Miglanca" tym razem organizatorzy przygotowali… "Motoratargameddon". Nazwa nie jest przypadkowa, wszak w trakcie tworzenia zarysów tego przedsięwzięcia lapsus językowy jednego z instruktorów tak bardzo przywarł, że organizatorzy wręcz byli zmuszeni zastosować ją w ostatecznej nazwie.

A czym będzie "Motoratargameddon"? To połączenie krótkiego biegu po kilkusetmetrowej trasie z torem przeszkód. A przeszkodami będą zadania typowo motocyklowe. Ile czasu potrzeba na postawienie leżącego motocykla? Jak trudno jest przeprowadzić motocykl po krętym torze… tyłem, i to w alkogoglach? Czy bieg z kanistrami po równoważni jest trudny? Zapisy rozpoczną się o godz. 15.00 w dniu imprezy, a sam bieg rozpocznie się o godz. 16.00.