Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze zajęło I miejsce w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

17.10.2017

Zabrzanie zdobyli I miejsce w piątej edycji  akcji charytatywnej Honorowy Dawca Energii Fortum. Jeżdżąc na rowerze, biegając, czy poprzez aktywny marsz z kijkami pokonali dystans 287 tysięcy kilometrów, co w przeliczeniu  na energię dało ponad 14 milionów watogodzin. Nagroda finansowa 30 tysięcy złotych  trafiła do Zabrzańskiego Towarzystwa Rodziców, Opiekunów  i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Trosk zajmującego się wielospecjalistyczną i kompleksową opieką, terapią, edukacją oraz rehabilitacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną głębszego stopnia i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Nasi mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że warto być aktywnym i zaangażowanym w niesieniu  pomocy innym – mówił Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta Zabrza, w trakcie sobotniego  podsumowania akcji na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie. Okolicznościowe dyplomy otrzymały osoby, które „wyprodukowały najwięcej pozytywnej energii”.

Darowizna przekazana przez Fortum zostanie przeznaczona na wyposażenie mieszkania treningowego dla dorosłych osób z niepełnosprawnoś cią intelektualną w celu ich przygotowania do samodzielnego  funkcjonowania – mówiła wzruszona Iwona Płatek, prezes ZTR.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.