W Zabrzu powstanie nowe osiedle! Osiedle Trocera

17.10.2017

ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji na terenie Zabrza. W 2019 roku (okres wiosenny) przy ul. Trocera w Zabrzu powstanie nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku. Osiedle Trocera składać się będzie z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o łącznej liczbie 72 mieszkań. Dzisiaj, w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz zaproszonych gości, wmurowano Akt Erekcyjny w budowane osiedle przy ul. Trocera. 

W uroczystości wmurowania kapsuły czasu pod budowę nowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o. oprócz prezydent Zabrza udział wzięli m.in.: przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego w Banku Gospodarstwa Krajowego Dariusz Stachera, prezes Izby Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wiesław Źrebiec, prezes STB Sp. z o.o. Monika Rosa, właściciel firmy KROMAR Marian Krotla oraz Renata Lemańska – prezes ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu.  

Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców. Będą to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe, od 33 m2 – do 65 m2. Projekt osiedla powstał w Architektonicznym Studium Projektowym KWADRAT Gabriela Wojwódka, a wykonawcą robót budowlanych będzie firma STB Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum z Częstochowy oraz firma KROMAR – Perner Konsorcjum. Teren pod budowę nowego osiedla pobłogoslawił ojciec Emanuel Ligocki – proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Zabrzu.

Kameralna lokalizacja, nowoczesne budownictwo, szeroki wachlarz wyboru, mieszkań, duży parking i bliskość centrum miasta to tylko niektóre atuty Osiedla Trocera. Oferta zamieszkania na Osiedlu wydaje się być bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: zaplanowano tu plac zabaw, ławeczki wśród zieleni, a samo usytuowanie Osiedla Trocera gwarantuje bliskość szkół i przedszkoli.

Nabór na mieszkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co zaskutkowało sprawnym podpisaniem umów partycypacji.
Mieszkania na wynajem na Osiedlu Trocera w Zabrzu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie i wygodnie w centrum miasta, nie angażując ogromnych środków finansowych.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł, z czego ok. 50 proc. Spółka zapewni z kredytu, zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze (15 proc.) oraz środki własne Spółki (35 proc., w tym partycypacja).

Pod koniec czerwca br., w sali historycznej zabrzańskiego magistratu, w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację największej dotychczasowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o. – Osiedla Trocera. Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym już postępowaniu przetargowym złożyła firma STB Sp. z .o. o. z siedzibą w Częstochowie, będąca Liderem Konsorcjum.