Współpraca Przedszkola nr 33 im. Majki Jeżowskiej i Fundacji Pomost

10.10.2017

10 października, w Przedszkolu nr 33 z Oddziałami Specjalnymi im. Majki Jeżowskiej w Zabrzu, odbyła się uroczystość „Pomostem ku radości dzieci”, w której udział wzięła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara, prezes Fundacji „Pomost” Edward Szeliga oraz przedstawiciele oświaty, rodziców i mediów.

Przedszkolaki przygotowały piękne występy muzyczne oraz taneczne, dziękując w ten sposób gościom za pomoc i przybycie. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka Szulik podczas oficjalnej części podkreślała, jak ważna jest inwestycja w młodych ludzi oraz dbanie o ich rozwój i zapewnienie im jak najlepszych warunków do rozwoju ich pasji. W ramach zdrowego podarunku dzieciaki od otrzymały od prezydent Zabrza wielkie kosze pięknych jabłek z zabrzańskiego "Targowiska pod Ratuszem".

Spotkanie było okazją do podsumowania prac remontowych, którym patronowała Fundacja Pomost. W ramach prac odmalowane zostały sale i szatnie przedszkolne, odnowiono też kąciki zabaw.

Fundacja Pomost pomaga byłym więźniom wrócić do życia na wolności. Instytucja, którą założył były więzień, Edward Szeliga, od dwóch lat prowadzi ośrodek resocjalizacyjny przy ul. Wolności i organizuje w nim roczne programy, pozwalające więźniom po okresie odbycia kary na nowo przystosować się do norm życia społecznego. Po ich skończeniu podopieczni mają jeszcze szansę spędzić rok w jednym z dwóch mieszkań, które fundacja dostała od miasta i wyremontowała na potrzeby swoich podopiecznych.