2. urodziny "Targowiska pod Ratuszem"

10.10.2017

Dzisiaj nasze zabrzańskie "Targowisko pod Ratuszem" świętuje drugie urodziny. Minęły bowiem dwa lata od otwarcia Targowiska po modernizacji. I właśnie z tej okazji Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji wraz z kupcami zaprosili na urodzinowe niespodzianki.

Nie zabrakło urodzinowego tortu oraz innych smacznych przekąsek serwowanych tego dnia wszystkim odwiedzającym Targowisko. 

– Cieszy mnie, że dzięki modernizacji możecie Państwo pracować w dogodnych warunkach. Zyskali także z pewnością kupujący, którzy robią dzisiaj zakupy w nowoczesnej strefie targowej. Doceniając Państwa zaangażowanie życzę wszystkiego dobrego na kolejne lata funkcjonowania w ramach naszego Targowiska – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.   

Warto przypomnieć, iż Targowisko przy ul. Boboli po modernizacji, którą przeszło dwa lata temu, zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim przebudowany został układ wewnętrznej komunikacji. Powstały nowe drogi dojazdowe, chodniki i parking. Nowoczesnego oblicza nabrała strefa targowa. Powstało 18 nowych pawilonów, w których mieści się 150 punktów handlowych wraz z gastronomią. Tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane. Pojawiły się nowe rośliny oraz wzmocnienia skarpy okalającej plac targowy.

Modernizacja Targowiska w centrum Zabrza to także doskonały przykład rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Stworzone zostały dogodne warunki zarówno dla sprzedających, jak też kupujących.

Przedsięwzięcie nadzorowała Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Wykonawcą prac był Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł 7,8 mln zł. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, który oferuje preferencyjne i atrakcyjne warunki w ramach unijnego projektu Jessica. Z tego źródła pochodzi prawie 5,5 mln zł. Na 2,3 mln zł podpisano z BOŚ umowę kredytową.