Noc Naukowców na zabrzańskich wydziałach Politechniki Śląskiej

09.10.2017

Prezentacja wyrobów medycznych, ogródek chemiczny, sensory i biopomiary, czy druk 3D – to tylko część atrakcji, jakie czekają na tych, którzy wezmą udział w zabrzańskiej odsłonie Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. W Kampusie PŚl przy ul. Roosevelta 26-28 Będzie można sprawdzić czystość powietrza i głośność swojego krzyku. Czekać będą tu pokazy stosowanych w chirurgii implantów oraz emocjonujący escape room.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej do tej pory organizowana była w Gliwicach. W tym roku po raz pierwszy zabrzańską odsłonę przedsięwzięcia przygotowują wspólnie lokalny samorząd, Wydział Inżynierii Biomedycznej oraz Wydział Organizacji i Zarządzania PŚl.

Zaplanowana na 14 października Noc Naukowców Politechniki Śląskiej potrwa od godz. 15.00 do godz. 22.00. Emocjonujące propozycje czekać będą na miłośników zabaw typu escape room. Będzie można przekonać się, jaka jest wytrzymałość materiałów wykorzystywanych w codziennym życiu. Zaprezentowane zostaną nowoczesne metody wytwarzania wyrobów medycznych oraz implanty stosowane w chirurgii kostnej i stomatologii. Na własne oczy będzie się można również przekonać, jakie możliwości daje druk 3D. W programie przewidziano także prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, strefę studenta – gry i zabawy, pokazy dronów i in. atrakcje.

Więcej informacji na www.nocnaukowcow.com.pl