6. Metropolitalna Noc Teatrów w Zabrzu

28.09.2017

Zabrzańska odsłona Metropolitalnej Nocy Teatrów minie pod znakiem Antygony i Miro Gavrana. Bo właśnie refleksję nad losem bohaterki tragedii Sofoklesa oraz spotkanie z twórczością chorwackiego dramatopisarza zaproponują aktorzy tym, którzy 30 września od południa do późnych godzin nocnych odwiedzą Teatr Nowy w Zabrzu.

W programie obchodów tego wyjątkowego święta teatrów znajdzie się także przdstawienia przygotowane przez młodych zabrzan podczas wakacji, oczywiście w teatrze – "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "Strajk buziaków", "Kopciuszek" i "Pies Dlanisty". Będzie też rzadka okazja, by wejść w skórę aktorów. Warsztaty teatralne poprowadzą znani z zabrzańskiej sceny Renata Spinek i Grzegorz Clinkowski, a kulisy będą dostępne dla wszystkich. Ci, którzy wysłuchają dramatu "Antygona i Kreon" Miro Gavrana, odczytanego przez Dagmarę Noszczyk i Zbigniewa Stryja zastanowią się nad wciąż aktualnym pytaniem o granice politycznej i historycznej manipulacji.

Wieczór i noc Teatr Nowy w Zabrzu zarezerwował na dwa przedstawienia. O godz. 19.00 w plenerze rozpocznie się "Ku Klux Klan", a o godz. 21.30 komedia Miro Gavrana "Śmiech wzbroniony".