Warsztaty nt. komunikacji w rodzinie

20.09.2017

Fundacja Betlehem Dom Chleba zaprasza na konferencję i warsztaty pn. "Komunikacja w rodzinie czyli jak rozmawiać aby się porozumieć", które odbędą się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Zabrzu 4 listopada br.

– Sposób w jaki komunikujemy się z drugim człowiekiem jest jednym z najważniejszych elementów budowania relacji i więzi rodzinnych w prawidłowy sposób – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. Brak wiedzy na temat właściwej komunikacji doprowadza często do niezamierzonego przez rozmówców niszczenia więzi, niszczenia atmosfery miłości i wzajemnego szacunku, a wreszcie do rozpadu rodziny. Z wieloletnich obserwacji dr Marshalla Rosenberga – odkrywcy metody „Porozumienia bez przemocy” wynika, że 80 procent ludzi na świecie nie uświadamia sobie oraz nie potrafi nazwać swoich potrzeb i emocji, co jest przyczyną wielu niepotrzebnych napięć, agresji i rozpadu rodzin a także konfliktów zbrojnych. Edukacja w zakresie prawidłowej komunikacji, która pozwoli na osiągniecie celu bez poranienia innych osób jest obecnie jedną z najważniejszych umiejętności i najpilniejszych potrzeb społeczeństwa.

Konferencja i warsztaty potrwają osiem godzin – od 9.00 do 17.00. Więcej informacji na plakacie poniżej oraz na www.betlehem.pl