Zabrze przestrzenią rozwoju

Trwa rekrutacja na Politechnikę Śląską

15.09.2017

To dobra informacja dla niezdecydowanych, którzy do tej pory nie podjęli decyzji, gdzie chcieliby studiować – w przyszłą środę, 20 września, na Politechnice Śląskiej rozpocznie się trzeci nabór. Rekrutacja potrwa do 24 września.

W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów na 15 wydziałach w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. W ofercie znalazło się aż 8 nowości. Kandydaci mogą rekrutować się na uczelnię w ramach trzech naborów. Od tego roku w ramach jednego naboru mogą wybrać aż cztery kierunki studiów – kierunek podstawowy, na którym najbardziej im zależy, a także do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.

– Mamy jeszcze wolne miejsca na sześciu z siedmiu oferowanych przez nas kierunkach. To między innymi analityka biznesowa, nowy kierunek, bardzo nowoczesny, wprowadzony do naszej oferty przy współpracy z firmami, jak na przykład IBM. Nowością jest także kierunek zarządzanie projektami, bardzo interesująca propozycja, która daje duże możliwości rozwoju zawodowego – mówi prof. Krzysztof Wodarski, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu.

Indeksy czekają jeszcze na administracji, zarządzaniu i inżynierii produkcji, zarządzaniu i socjologii. Miejsc nie ma już na logistyce. – Nasza logistyka została uznana na najlepszy kierunek inżynierski w zakresie logistyki. Potwierdza to renomowane czasopismo „Perspektywy”, które w Polsce ocenia wszystkie kierunki studiów – podkreśla prof. Krzysztof Wodarski. – Myślę, że studiowanie w Zabrze zyskuje nową twarz. Z naszej oferty dydaktycznej skorzystało wielu studentów z zagranicy. Będą u nas studiować osoby na przykład z Pakistanu czy Meksyku. Robi nam się więc wydział międzynarodowy – dodaje dziekan zabrzańskiego wydziału Politechniki Śląskiej.

Niezdecydowani będą mieli ostatnią szansę na indeks w ramach trzeciego naboru, który rozpocznie się 20 i potrwa do 24 września. – Młodzi ludzie, którzy mają jeszcze wątpliwości co do wyboru kierunku studiów, powinni wziąć pod uwagę, że nasi absolwenci bardzo szybko znajdują zatrudnienie. Często ma to miejsce już podczas studiów – podsumowuje prof. Krzysztof Wodarski.