XVII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

13.09.2017

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej, Urząd Miejski w Zabrzu, UKS QUO VADIS Makoszowy i Grodzki Szkolny Związek Sportowy już po raz siedemnasty organizują Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych.

W ubiegłym roku w imprezie udział wzięło 200 zawodników. Najmłodsi mieli zaledwie 2 lata, a najstarsi 80 lat! Jak co roku zawody odbędą się w ostatnią niedzielę września. – Nasze wyścigi przeznaczone dla wszystkich, od przedszkolaków do emerytów. Każdy znajdzie swoje miejsce w odpowiedniej – jednej z 12 – kategorii wiekowej. Każdy ma szansę, gdyż zmagania są przeznaczone dla osób niezrzeszonych, nietrenujących kolarstwa na co dzień. Zapraszamy całe rodziny do aktywnego i radosnego spędzenia z nami niedzielnego popołudnia – przekonuje Katarzyna Kłysik, dyrektor KSMDG.
Zapisy rozpoczną się o godz. 12.00, zaś starty o godz. 13.00. Przy zapisie obowiązuje dowód osobisty (legitymacja) oraz dla niepełnoletnich pisemna zgoda rodziców. Formularze zgody są do ściągnięcia na stronie internetowej zawodów, będą też dostępne na miejscu. Start mieści się przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Hagera. Wszyscy startujący w wyścigu otrzymają pamiątkowy dyplom, zaś dzieci i młodzież do lat 15 dodatkowo drobną nagrodę. Zwycięzcy poszczególnych kategorii (m. 1-3) dostaną też dodatkowo medale, dyplomy i cenniejsze nagrody. Serdecznie zapraszamy na start wszystkich stałych bywalców oraz liczne grono nowych uczestników.
Więcej szczegółów na www.wyscigizabrze.pl oraz na Facebooku.