Wernisaż wystawy laureatów XX Międzynarodowego Festiwalu Rysowania – Zabrze 2017

12.09.2017

15 września, w Kopalni Sztuki przy ul. Hagera 41, odbędzie się wernisaż wystawy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania – Zabrze 2017. Podczas wernisażu laureaci odbiorą nagrody, dyplomy i katalogi.

Wernisaż to efekt 2 czerwca 2017 odbył się na hali MOSiR jubileuszowego dwudziestego Międzynarodowego Festiwalu Rysowania, który odbył się 15 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Uczestnicy Festiwalu rysowali z obserwacji żywego modela. Pozowało stu modeli (każdy uczestnik festiwalu mógł sobie wybrac dowolnego i na tej podstawie wykonać studium postaci ludzkiej). Jury spośród ponad tysiąca rysunków wybrało do nagród 78. Oprócz Polaków w Festiwalu udział wzięli również: Rosjanie, Ukraincy, Libańczycy, Francuzi, Słowacy i Niemcy.

Tradycyjnie po wakacjach odbędzie się wystawa laureatów. W tym roku jej wernisaż, powiązany z wręczeniem nagród i katalogów, nastąpi 15 września, o godz. 12.00, w Kopalni Sztuki przy ul. Hagera 41 w Zabrzu. Wystawa potrwa do 8 października br.

Festiwal jest objęty patronatami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Informacja o biletach: www.kopalniasztuki.pl

Więcej o wydarzeniu pod adresem: https://www.facebook.com/events/454164318266910/?active_tab=about