Trwa badanie ankietowe wśród mieszkańców metropolii

08.09.2017

Od września do listopada br. w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także centrach handlowych, na dworcach i przystankach ankieterzy będą pytali o to, jak na co dzień przemieszczają się mieszkańcy metropolii zarówno do pracy, szkoły, na zakupy, jak i do domu. Jeden wywiad będzie trwał ok. 10 minut.

Każdy ankieter będzie posiadał imienny identyfikator, a w razie wątpliwości jego tożsamość będzie można potwierdzić pod numerem bezpłatnej infolinii KZK GOP: 800 16 30 30.

O co będą pytać ankieterzy?
Ankieterzy wypełnią z ankietowanym „dzienniczek podróży” i zapytają o miejsca odwiedzone w dniu poprzedzającym wywiad: od momentu wyjścia z domu, poprzez miejsca pracy, szkołę, wizytę w sklepie, kinie czy u znajomych, aż po powrót do domu.

Pytania będą dotyczyły:
• celu podróży
• środka transportu
• godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży.

Szczególnie ważne będzie określenie lokalizacji odwiedzanych miejsc oraz czasu trwania podróży.
Badanie realizowane jest na zlecenie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego przez agencję badawczą PBS Sp. z o.o.

W oparciu o zebrane informacje specjaliści opracują studium transportowe dla naszej metropolii i jej otoczenia. Będzie ono wykorzystane m.in. do dostosowania rozkładów jazdy do potrzeb podróżnych, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras linii komunikacji miejskiej.

Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy.