Trwa IV Zabrzański Festiwal Restauracji

07.09.2017

Zapraszamy na czwartą edycję Zabrzańskiego Festiwalu Restauracji, która potrwa do 15 września br. W trakcie Festiwalu zabrzańskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania.

Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów, integracja środowiska, wspólne działanie, inspirowanie oraz wzajemna pomoc.
Restauracje serwują festiwalowy zestaw w cenie 20 zł (danie główne i przystawka) W kawiarni za 10 zł skosztować będzie można cały zestaw – deser i napój. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.

Działania restauratorów wspiera Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzenie zainaugurowała impreza Piknik w Rytmie Firmy „Biznes i relaks”, która odbyła się 8 września na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie.

Na aktywnych uczestników Festiwalu czekać będą liczne nagrody od partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Już wkrótce dostępna będzie oficjalna lista lokali biorących udział w wydarzeniu oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizatorem jest Grupa Kreatywna Koncept – pomysłodawca i organizator największego festiwalu kulinarnego w Polsce – Festiwal Smaku.

Zapraszamy na stronę www.zabrze.festiwal-smaku.pl oraz profil Festiwalu na Facebook-u www.facebook.com/ZabrzanskiFestiwalRestauracji

Zabrzański Festiwal Restauracji – lista uczestników:
1. Szyb Maciej Restauracja, Bistro i Turystyka
2. Trattoria La Vecchia Scuola