Festyn z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Przedszkolu nr 25

05.09.2017

1 września oddano do użytkowania budynek przedszkola nr 25 przy ul. Cieszyńskiej. Dzieci powróciły do niego po rocznej przerwie, podczas której uczyły się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 1.

Uroczyste przecięcie wstęgi przez prezydent Małgorzatę Mankę- Szulik i otwarcie dla maluchów drzwi przedszkola poprzedziło przywitanie przez organizatorów zebranych gości, w tym przedstawicieli firm budowlanych zaangażowanych w modernizację budynku, przedszkolaków i ich rodziców.

Festyn uświetnił bogaty program artystyczny w wykonaniu grupy tanecznej „Maczki” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Zabrzu. Dzieci mogły także z bliska zobaczyć pojazdy służb mundurowych, wsiąść na motocykl policyjny czy do wozu strażackiego. Jest to kolejna już placówka oświaty, która została poddana modernizacji. Zakres prac obejmował termomodernizację wraz z przebudową budynku, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej przyziemia, malowanie elewacji, wymianę dachu, stolarki okiennej, remont kotłowni oraz posadzki piwnicznej, przebudowę systemu wentylacji, pomalowanie wnętrza przedszkola, remont toalet, pomieszczeń kuchennych. Zakupiono również nowe meble oraz wyposażenie klas. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.