Premiera filmu pt.: "Z wiarą i nadzieją"

31.08.2017

30 sierpnia, w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt.: ”Z wiarą i nadzieją". Obraz zrealizowany został przez Telewizję Zabrze we współpracy z Urzędem Miejskim w Zabrzu oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po projekcji filmu, którego głównymi bohaterami były osoby uzależnione kiedyś od alkoholu (m.in.: Pan Kazimierz, prezes Spółdzielni Socjalnej Usług Różnych "Skuteczni”, Pani Beata oraz Pan Bogusław), uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej także ludzi zaangażowanych w naszym mieście w pracę na rzecz osób uzależnionych.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Jan Pawluch – zastępca prezydenta Zabrza, Urszula Koszutska – radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Czesława Winecka – naczelniczka Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w zabrzańskim magistracie, Zbigniew Gurnacz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu oraz Jan Szulik – koordynator ds. rozwiązywania problemów alkoholowych miasta Zabrze.

Film pt. ”Z wiarą i nadzieją", został zrealizowany przez Telewizję Zabrze, a jego reżyserem był Julian Jurczak. Ukazuje historię osób walczących z nałogiem. Porusza również tematykę profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Zabrzu. Traktuje o nietuzinkowej postaci, jaką bez wątpienia jest Kazimierz Speczyk i jego wieloletniej działalności na rzecz osób uzależnionych, bezdomnych i bezrobotnych.

3 września, na godz. 19.00, zaplanowano premierę filmu w Telewizji Zabrze, a później dostępny będzie m.in. na fecebookowym profilu Telewizji Zabrze.