W Zabrzu trwa kampania "Dzielnicowy bliżej nas"

17.08.2017

Zabrzańscy dzielnicowi prowadzą intensywne działania profilaktyczne skierowane do seniorów. Mundurowi rozdają ulotki informujące o oszustwach metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Stróże prawa tłumaczą mieszkańcom swoich rejonów służbowych jak uniknąć zagrożeń.

W ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”, policjanci odwiedzają mieszkańców swoich rejonów rozdając ulotki informacyjne. W broszurach zawarte są informacje na temat kradzieży i oszustw metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Ulotki skierowane są nie tylko do seniorów, ale również ich rodzin. Mundurowi wyruszyli z nimi w teren, aby dotrzeć do jak największej ilości osób. Podczas rozmów z seniorami, ale też z ich krewnymi, stróże prawa wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody. Policjanci ostrzegają przed niebezpieczeństwem jakie może nieść za sobą wpuszczenie do domów osób podających się za akwizytorów, kupców oferujących do sprzedaży różnego rodzaju produkty po atrakcyjnie niskich cenach, lub osób dzwoniących, które podają się za policjanta czy też członka rodziny. Mundurowi apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 lub 112.

Działania informujące prowadzą nie tylko policjanci z II komisariatu, ale wszyscy zabrzańscy dzielnicowi. Aby skontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym, można skorzystać z bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy „Moja Komenda”. Dane kontaktowe dzielnicowych zamieszczone są również pod poniżej podanymi linkami:

Dzielnicowi Komisariat Policji I w Zabrzu

Dzielnicowi Komisariat Policji II w Zabrzu

Dzielnicowi Komisariat Policji III w Zabrzu

Dzielnicowi Komisariat Policji IV w Zabrzu

Dzielnicowi Komisariat Policji V w Zabrzu