Pamięć o Powstaniach Śląskich trwa

16.08.2017

15 sierpnia w Zabrzu-Kończycach odbyły się uroczystości upamiętniające Powstania Śląskie. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św., która odprawiona została w Kościele pw. Bożego Ciała w Zabrzu-Kończycach o godz. 16.30. Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich usytuowanym przy ul. Paderewskiego.

Władze samorządowe Zabrza reprezentowali m.in.: zastepca prezydenta Katarzyna Dzióba oraz zastępca prezydenta Jan Pawluch, naczelnicy poszczególnych wydziałów zabrzańskiego magistratu, a także radni Rady Miasta Zabrze. W programie uroczystości nie zabrakło również Apelu Poległych.

Po oficjalnej części rocznicowych obchodów organizatorzy zaprosili na biesiadę śląską, która odbyła się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Kończycach. O oprawę artystyczną zadbała Orkiestra Górnicza Makoszowy pod batutą Henryka Mandrysza. Można tez było zakosztować specjałów śląskiej kuchni.

Organizatorami uroczystości byli: Pamięć i Tożsamość – Komitet Obchodów Rocznicy Powstań Śląskich przy parafii Bożego Ciała w Kończycach, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu Kończycach oraz Rada Dzielnicy Kończyce.