Kopalnia Guido czeka na nasze głosy w plebiscycie „7 nowych cudów Polski!”

09.08.2017

To już 7. edycja plebiscytu „7 nowych cudów Polski”! Przez cały rok redakcja National Geographic szuka miejsc niebanalnych, nowo powstałych albo takich, w które tchnięto nowe życie. Odnajduje też magiczne festiwale i szlaki. Teraz pora na czytelników i intenautów.

Z 32 propozycji wybranych zostanie siedem miejsc, które zasługują na miano cudów. Głosować można na stronie www.7cudow.national-geographic.pl do 31 sierpnia br.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 20 października podczas uroczystej gali podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show.

Z każdego z 16 województw wytypowano po dwa najpiękniejsze miejsca, które powalczą o głosy w plebiscycie. Z naszego województwa są to: Pałac w Pławniowicach i nasza zabrzańska Kopalnia Guido.

Zachęcamy do oddawania głosu na zabrzańską perełkę turystyki przemysłowej.
Kopalnia Guido w Zabrzu to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać prawdziwą klatką szybową i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Obecnie w Kopalni Guido zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę – na udostępnionych do zwiedzania poziomach 170, 320 i 355 czeka na turystów moc atrakcji. Aby przekonać się, jak wygląda współczesne i historyczne górnictwo, wystarczy włożyć kask, pobrać lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody. Więcej na www.koplniaguido.pl