Kino na plaży w Parku 12C

18.07.2017

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do letniego Kina na plaży, które zorganizowane zostało w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza 43 w Zabrzu. Miłośników dobrego kina czeka tam spotkanie z filmami największych reżyserów – produkcjami, które spotkały się z uznaniem krytyki i widzów na całym świecie.

Już w najbliższy piątek, 21 lipca, mistrz kina autorskiego Woody Allen. Wyjątkowy styl reżysera nazwano „intelektualną komedią”. Z bogatego dorobku artysty zaprezentowany zostanie film pt. „Annie Hall”. To historia związku nowojorskiego komika z piosenkarką. Obraz nagradzany był na festiwalach na całym świecie.

Dzień później, 22 lipca, kolejna prezentacja w ramach projektu Kino na plaży. Film pt. „Thelma i Louise” Ridley’a Scotta. To opowieść o dwóch przyjaciółkach, które uciekając od codziennych problemów przekraczają granicę prawa. Amerykański film drogi w nietypowej dla tego gatunku kobiecej obsadzie.

Seanse rozpoczną się o godz. 21.30. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do wyjątkowego kina w wyjątkowym miejscu! Wstęp wolny!

Uwaga! W związku ze zmienną pogodą organizatorzy proszą gości o zabranie kocy i ciepłej odzieży.