Kadra Górnika Zabrze zaprezentowała się kibicom

12.07.2017

11 lipca, na promenadzie Areny Zabrze, odbyła się prezentacja drużyny Górnika Zabrze na jesień sezonu 2017/2018. W trakcie spotkania poinformowano m.in. o tym, że piłkarze rozegrają swój pierwszy mecz już w najbliższą sobotę, 15 lipca.

Górnik Zabrze podejmie u siebie Legię Warszawa. Biletów na to spotkanie już nie ma. Oznacza to, że sobotni mecz obejrzy ponad 22 tysiące widzów!

W trakcie prezentacji zawodnicy pokrótce opowiadali o sezonie przygotowawczym i aspiracjach drużyny w nowym sezonie. Na scenę wyszło 24 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy. Koszulki piłkarzom wręczali prezes Klubu, Bartosz Sarnowski oraz legendarny piłkarz Stanisław Oślizło.

– Mówiono, że nasz stadion jest za duży, a on okazał się za mały. Piłkarze rozpoczynają pracę w Ekstraklasie, a my bierzemy się do roboty, żeby ich mecze mogło oglądać więcej osób – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Po zakończeniu oficjalnej części prezentacji piłkarze zaopatrzeni w zdjęcia drużyny ruszyli na spotkanie z kibicami. Te trwało rekordowo długo. Jeszcze 45 minut po zejściu ze sceny podopieczni trenera Brosza pozowali do zdjęć i rozdawali autografy fanom "Trójkolorowych".