Zabrze przestrzenią rozwoju

Czas na "Muzyczne Lato"

07.07.2017

Nadeszła pora na kolejne "Muzyczne Lato" na Śląskim Ranchu. Przez całe wakacje, w każdy piątkowy wieczór o godz. 20.00, na scenie przy ul. Webera 18 w Zabrzu, wystąpią znani i lubiani artyści. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Na dobry początek, już dzisiaj o godz. 20.00, wystąpi zespół " Püdelsi".

Zespół powstał w 1985 roku w Krakowie, a podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem Düpą pod kierownictwem Andrzeja Püdla Bieniasza. Znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem. Na przestrzeni lat skład zespołu ulegał zmianom, a wspomnieć należy, że śpiewali z nimi m.in.: Kora, Maciej Miecznikowski, Maciej Maleńczuk i Szymon Goldberg. Obecnie frontmanem zespołu jest Piotr Foreman.

Informujemy również, że wzorem lat ubiegłych w każdy piątek, od 7 lipca do 25 sierpnia, w ciągu ul. Webera wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Opawskiej. Równocześnie północna część ul. Webera zostanie wyłączona z możliwości zatrzymywania się pojazdów, na odcinku od ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Łangowskiego.

W związku z powyższym prosimy użytkowników drogi o dostosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu w tym rejonie.