1 sierpnia Tour de Pologne w Zabrzu

07.07.2017

74. edycja Tour de Pologne będzie miała metę w Zabrzu. 1 sierpnia, podczas 4. etapu wyścigu najlepsi polscy i zagraniczni kolarze pokonają trasę liczącą 238 km i dotrą na metę, która będzie usytuowana przy Arenie Zabrze. Zaplanowano wiele atrakcji m.in. najmłodsi amatorzy kolarstwa zmierzą się w ramach Nutella Mini Tour de Pologne.

To już mała tradycja Tour de Pologne, że najdłuższe etapy zaczynają się w Zawierciu. Tegoroczny maraton będzie miał 238 kilometrów. Kolarze zaczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, żeby drogami Zachodniej Małopolski wrócić na teren województwa śląskiego. Niedługo po starcie punkty będzie można zdobyć w Olkuszu. Zarówno na premii lotnej, jak i górskiej. Premia specjalna ulokowana została w Knurowie, ale zanim peleton do niej dotrze, powalczy jeszcze na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. Na koniec kolarzy czekać będzie ściganie na ulicach Zabrza, z metą przy stadionie 14-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej – Górnika Zabrze.

Jest to nowy element promocji wizerunku miasta, które kojarzy się przecież nie tylko z nowoczesną medycyną i rozwojem turystyki poprzemysłowej, ale także właśnie ze sportem. Stąd też cel, by obok przeżywania sportowych emocji, upowszechniać w skali regionu i kraju atrakcyjne tereny inwestycyjne strefy ekonomicznej oraz obiekty warte odwiedzenia, jak kopalnia Guido czy kompleks Sztolnia Królowa Luiza z Parkiem 12C i Bajtel Grubą – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na coraz to wyższym poziomie. Wyścig, który jest przed nami, potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.
– W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej – podsumowuje trasę Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang.

Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.
Rok 2017 to ważna data dla Nutella Mini Tour de Pologne. Jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki. Więcej informacji na temat wyścigu znajduje się na stronie www.minitourdepologne.pl

Więcej informacji na temat 74. edycji Tour de Pologne można znaleźć na stronie internetowej www.tourdepologne.pl