Wyróżnienia dla zabrzańskich sportowców

28.06.2017

27 czerwca w Klubie Biznesu Areny Zabrze odbyło się spotkanie władz miasta ze sportowcami, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w drugim półroczu 2016 roku. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza wręczyła sportowcom nagrody.

W gronie wyróżnionych znalazły się 33 osoby, sportowcy z Zabrza lub reprezentujący zabrzańskie kluby. Wyróżnieni to reprezentanci wielu dziedzin sportowych, w tym roku jednak przodowała kulturystyka i fitness oraz gimnastyka sportowa. Podczas spotkania Prezydent Zabrza podziękowała również Agnieszce Pluskocie, ikonie kobiecej piłki w Zabrzu i nie tylko. – Cieszę się, ze wpisała się Pani w historię zabrzańskiego sportu, mam nadzieję, że nadal będzie Pani aktywnie uczestniczyła w życiu sportowym Zabrza – podkreślała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Pani Agnieszka Pluskota jest wielokrotną reprezentantką Kadry Narodowej, trenerem i prezesem Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze, założycielką klasy sportowej o profilu piłka nożna dziewcząt, przewodniczącą Wydziału Piłkarstwa Kobiecego w Śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach.