Rusza kolejna edycja Górniczego Miasta Dzieci

28.06.2017

Młodzi mieszkańcy Górniczego Miasta zorganizowanego w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu będą codziennie zapraszani do różnych działań. Pod opieką instruktorów wezmą udział w warsztatach poświęconych pracy w różnych zawodach górniczych takich jak hajer czy ratownik.

Za zadania wykonane podczas "dniówki" otrzymają wypłatę w specjalnej walucie – guidonach. W ten sposób kształtowane będą przedsiębiorcze postawy. Uczestnictwo w projekcie Górnicze Miasto Dzieci jest bezpłatne. W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 7 do 14 lat. Obowiązują zapisany telefoniczne pod nr: 32 271 40 77 wew. 7003. Czas trwania warsztatów: 3 – 7 lipca, w godz. 9.00 – 15.00. Organizatorzy zapewniają jeden ciepły posiłek. Większość zajęć odbywać się będzie w kompleksie przy ul. Sienkiewicza, czyli w Podziemiach Kopalni Królowa Luiza oraz Parku 12C. Górnicze Miasto Dzieci jest projektem społecznym realizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy współpracy z Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.