Strefa ekonomiczna w Zabrzu z kolejnym inwestorem

12.06.2017

12 czerwca w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbył się przetarg na nieruchomość o powierzchni 5,5 ha położonej na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu przy ul. Macieja Wilczka.

Nieruchomość kupiła firma ERAE za kwotę 5,2 mln zł. Inwestor na budowę zakładu przeznaczy kwotę 56 mln zł. Planuje zatrudnić 40 osób. Natomiast docelowo miejsca pracy znajdzie blisko 120 osób. Planowany koniec inwestycji to koniec 2019 roku. Natomiast prawdopodobny koniec inwestycji to koniec 2018 roku. Firma ERAE produkować będzie układy klimatyzacyjne dla koncernu General Motors. Jest to jak na razie największa transakcja w strefie. Kolejny przetarg odbędzie się 16 sierpnia na działkę o powierzchni 6,7 ha i o wartości 6,2 mln zł.