Jubileusz 500 lat Reformacji w Zabrzu

05.06.2017

W ramach obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji 4 czerwca odbyło się nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim w Zabrzu.

W uroczystej mszy wzięli udział: zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp Marian Niemiec, przedstawiciel władz zarządu samorządu województwa śląskiego Henryk Mercik, zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara oraz goście ekumeniczni. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego i Chór „Resonans con tutti” pod dyrekcją Waldemara Gałązki.

– Katolicy i ewangelicy w naszym mieście od wielu lat ze sobą współpracują i współtworzą miasto we wzajemnym szacunku – podkreślił w trakcie uroczystości zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski.