25-lecie Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu

05.06.2017

Uroczystą mszą św. w Kościele pw. św. Teresy zainaugurowano 3 czerwca obchody 25-lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Księdza Jana Twardowskiego w Zabrzu. Po zakończeniu liturgii goście mogli m.in. zwiedzać sale dydaktyczne szkoły i obejrzeć wystawę przedstawiającą historię tej placówki.

Zespół Szkół Katolickich mieści się w całkowicie zmodernizowanym budynku przy ul. Tarnopolskiej w Mikulczycach, w którym wcześniej działał internat szkoły górniczej. Początki SZK nie były łatwe. W pierwszym roku działalności uczęszczało tam 45 dzieci. Obecnie ZSK ma ponad 350 uczniów.

Atmosfera spotkania obfitowała we wspomnienia. Na scenie wystąpił m.in. chór złożony z uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara oraz przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty.

– Z dumą i satysfakcją patrzymy na pracę szkoły, która zawsze wyznaczała dobry kierunek zabrzańskiej edukacji. Stawiacie sobie wysokie cele i potraficie je z sukcesem realizować. Dziękujemy wam za to i gratulujemy – mówiła w trakcie uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas jubileuszu wielokrotnie podkreślano wagę dwóch osób, które miały decydujący wpływ na rozwój placówki. Zofia Kozielska tworzyła szkołę od podstaw i do ubiegłego roku była jej dyrektorką. Równie mocny ślad pozostawił ks. Piotr Klemens, proboszcz zabrzańskiej parafii pw. św. Teresy.