1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka

01.06.2017

Dzisiaj świętujemy wyjątkowy Dzień – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nie tylko w polskich miastach, ale i na całym świecie odbywa się mnóstwo pikników, festynów i in wydarzeń zorganizowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Nie inaczej jest i w Zabrzu, gdzie właśnie dzisiaj rozpoczęły się okolicznościowe imprezy z okazji Dnia Dziecka. Obchody tego wyjątkowego święta potrwają w naszym mieście przez kilka najbliższych dni.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił dzisiaj dzieciaki z zabrzańskich przedszkoli i szkół specjalnych na Bajkowy Dzień Dziecka pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

A już jutro Arena Zabrze wspólnie z Zabrzańską Agencją Realizacji Inwestycji zaprasza uczniów szkół podstawowych wraz z wychowawcami na Sportowy Dzień Dziecka. Na uczestników zabawy i sportowych zmagań czeka przygotowana arena z wieloma dyscyplinami sportowymi i instruktorami, którzy zaopiekują się grupami szkolnymi.

W najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza wszystkie rodziny na "Majowe Granie", w trakcie którego najmłodsza publiczność bawić się będzie podczas występów grup tanecznych i wokalnych, m.in. laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki oraz Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów. MOK zaprasza rodziny z dziećmi na warsztaty bębniarskie, do kreatywnej dżungli, gdzie będą mogły spełniać swoje artystyczne aspiracje oraz do wesołego miasteczka z karuzelami
i dmuchanymi zabawkami. Ciekawych i twórczych uczestników organizatorzy "Majowego Grania" zachęcą do uczestnictwa w etno warsztatach i zajęciach prowadzonych przez wyspecjalizowanych instruktorów.

W weekendowy Dzień Dziecka Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do zaczarowanej krainy śladem bajkowej Alicji. Dzieci będą mogły zajrzeć do króliczej nory, czyli podziemi Kopalni Królowa Luiza, wezmą udział w przyjęciu u szalonego Kapelusznika i posłuchają opowieści Królowej Kier.

 
Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zaprasza na Ogrodowy Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się 4 czerwca. Początek – godz. 10.00. Organizatorzy przygotowali bogaty program, w którym nie zabraknie atrakcji i dla dużych, i dla małych. Odbędą się m.in. warsztaty wycinanek – papierowe ZOO, botaniczna gra terenowa, zumba kids, czy też pokaz japońskich sztuk walki – Kendo. Będzie można dać sobie zapleść kolorowe warkoczyki albo nauczyć się rysowania Anime.

————————————————————————————————————-

Wszystkim Dzieciom z okazji Ich Święta życzę dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, sukcesów w nauce, rozwoju pasji i zainteresowań oraz uśmiechu na twarzy każdego dnia.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik