Zabrze przestrzenią rozwoju

„Dobry start w rodzicielstwo” w zabrzańskim Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

29.05.2017

27 maja, w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, odbył się Dzień Otwarty. W tym roku tematem przewodnim spotkań, na które zaprosili organizatorzy, był doby start w rodzicielstwo, czyli medyczne i psychologiczne aspekty opieki nad noworodkiem oraz karmienia naturalnego.
 

Przez cały dzień wszyscy zainteresowani mogli zwiedzać wnętrza Centrum. Poznawali tajemnicze zakątki szpitala: izbę przyjęć, salę porodową, oddział położniczy i noworodkowy, pokój laktacyjny, poradnię laktacyjną oraz pomieszczenia szkoły rodzenia.

W ramach Dnia Otwartego przygotowano wiele ciekawych warsztatów i prelekcji, a także liczne konkursy z nagrodami, pamiątkowe zdjęcia (FotoSister), fotobudkę, malowanie buzi, bańki mydlane dla dzieci, opiekę animatorek, zabawy z angielskim, kącik literatury rodzica, dobre jedzenie. Zaprezentowali się także wystawcy mody i akcesoriów dziecięcych.

Korzystać można było z wiedzy i doświadczenia położnych, pielęgniarek i lekarzy pracujących w danych jednostkach. Do dyspozycji uczestników byli: neonatolog, kardiolog dziecięcy, dietetyk, psycholog, farmaceuta, fizjoterapeuci, instruktorzy pierwszej pomocy, doradca noszenia dzieci, certyfikowany doradca laktacyjny, pielęgniarka oraz położna.