Kolejne nowe mieszkania przy ul. Żywickiej

22.05.2017

22 maja o godz. 14.00 została symbolicznie wbita łopata pod budowę trzech kolejnych budynków mieszkalnych. Znajdzie się w nich 31 mieszkań.

Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o w Tarnowskich Górach rozpoczyna kolejną inwestycję przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu, która jest kontynuacją budowy osiedla mającego się składać w przyszłości z 12 budynków. Łącznie powstanie 158 mieszkań [1,2 i 3 pokojowych o powierzchni od ok. 37 m2 do ok. 75 m2].

W ramach rozpoczynającej się inwestycji powstaną: 3 nowe budynki mieszkalne, 3 kondygnacyjne o wysokim standardzie.  Łączna ilość mieszkań 31. Nowoczesna oraz funkcjonalna architektura budynku, ekologiczne rozwiązania.  Mieszkania: jednopokojowe, dwupokojowe oraz trzypokojowe (pow. od 37,51m² do 78,35m²) .Cichy zakątek miasta, dojazd do autostrady A4, A1 oraz DTŚ. Prosta i funkcjonalna architektura.

Warunkiem wynajmu mieszkania jest partycypacja w kosztach budowy. Wniosek wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.mtbstg.pl

Według planu trzy nowe budynki mieszkalne zostaną oddane do użytku w II poł. 2018r. Do tej pory oddano do użytku trzy budynki mieszkalne, w których znajduje się 48 mieszkań. Pierwszy budynek mieszkalny przy ul. Żywieckiej w Zabrzu został oddany do użytku w grudniu 2013 roku, drugi w listopadzie 2016, trzeci na początku 2017 roku.

Umowa z głównym wykonawcą Firmą Budowlaną „F-BUD” T. Fibic, Sz. Fibic Sp. J. została podpisana w kwietniu 2015 roku. Równocześnie została wybudowana sieć wodno-kanalizacyjna oraz pompownie ścieków sanitarnych i deszczowych.