Majowe Granie

19.05.2017

Majowe Granie to impreza plenerowa o bogatej tradycji, skierowana do szerokiej publiczności – mieszkańców Zabrza oraz okolicznych miejscowości. W tym roku Majowe Granie zabrzmi niezwykle kolorowo – w rytmach folk oraz reggae. 3 czerwca, w parku przy ul. Dubiela, usłyszymy najlepsze zespoły grające muzykę w tym klimacie: zespół Future Folk z niezwykle energetycznym Stanisławem Karpielem-Bułecką, TABU oraz Wiewiórkę na drzewie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przygotował atrakcje także dla dzieci. Najmłodsza publiczność bawić się będzie podczas występów grup tanecznych i wokalnych, między innymi laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki oraz Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów. MOK zaprasza rodziny z dziećmi na warsztaty bębniarskie, do kreatywnej dżungli, gdzie będą mogły spełniać swoje artystyczne aspiracje oraz do wesołego miasteczka z karuzelami
i dmuchanymi zabawkami. Ciekawych i twórczych uczestników zachęcimy do uczestnictwa w etno warsztatach i zajęciach prowadzonych przez wyspecjalizowanych instruktorów.

Majowe Granie to impreza barwna, z dużą dawką muzyki i humoru oraz pysznego jedzenia – jej szeroka oferta gwarantuje dobrą zabawę i rzeszę odbiorców zarówno tych najmłodszych jak i starszych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.