Wyróżnienie dla Wydziału Organizacji i Zarządzania w Zabrzu Politechniki Śląskiej

18.05.2017

Wydział Organizacji i Zarządzania zwyciężył w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Pierwsze miejsce w rankingu przyznano za kierunek „Logistyka”.
 

17 maja w Warszawie ogłoszono wyniki i wręczono wyróżnienia. Odebrał je dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. nzw. w Pol. Śl. – dziekan naszego Wydziału oraz pracownicy Instytutu Zarządzania, Administracji i Logistyki Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Politechnika Śląska znalazła się na czwartym miejscu wśród uczelni, których studia zajęły pierwsze miejsce w poszczególnych dyscyplinach. Naszą uczelnię, mającą w ofercie edukacyjnej dwa najlepsze programy studiów w danych dziedzinach, w zestawieniu wyprzedziły jedynie Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska, z trzema programami każda, oraz Politechnika Warszawska z 12. Dane te opublikował „Dziennik Gazeta Prawna” informując jednocześnie, że odsetek absolwentów Politechniki Śląskiej, którzy nie miał problemu ze znalezieniem pracy jest bardzo wysoki i wynosi aż 87 proc.

– Ponad dwie dekady funkcjonowania wydziału zaowocowały wieloma osiągnięciami naukowymi oraz dydaktycznymi przyczyniającymi się do budowy wizerunku Zabrza jako wiodącego ośrodka akademickiego. Wydział wielokrotnie dawał wyraz otwartości i gotowości do współpracy, której efekty służą innowacyjnej gospodarce i turystce poprzemysłowej. – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Kształtując wykwalifikowane kadry bierze aktywny udział w kreowaniu lokalnego i regionalnego rynku pracy. Rozbudowa kampusu przy ul. Roosevelta stanowi jeden z symboli udanej rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Pozytywnym efektem współpracy są także liczne inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności, wśród których wskazać można konferencje naukowe, wystawy i przedsięwzięcia społeczne takie jak otwarte wykłady popularnonaukowe z cyklu „Forum Zarządzania”.

Ranking studiów inżynierskich Perspektywy 2017 to pierwsze tego typu badanie w Polsce, zestawiające najlepsze w naszym kraju studia kończące się nadaniem tytułu inżyniera bądź magistra inżyniera. Ocenie poddano 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, takich jak: automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, biotechnologia, budownictwo, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, logistyka, inżynieria chemiczna, inżynieria środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji, kierunki IT (informatyka), mechanika i budowa maszyn, mechatronika, technologia chemiczna oraz transport.