(Nie) Łam się w Zabrzu

15.05.2017

Już w najbliższy weekend, 20-21 maja, obędą się XI Śląski Turniej Tańca Ulicznego i XV Warsztaty Tańca Ulicznego w ramach projektu pn. „(Nie) Łam się”. Powstał on w 2003 roku i jest obecnie imprezą o najdłuższej tradycji na Śląsku. Uczestniczy w nim rokrocznie około 500 młodych tancerzy, biorących udział w zmaganiach turniejowych i warsztatach tanecznych.

20 maja (sobota) rozpoczną się warsztaty taneczne break dance. Głównym wydarzeniem będzie jednak XI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Turniej rozpocznie się o godz. 12.30 w hali sportowej "Pogoń" w Zabrzu. Udział zapowiedziało ponad 30 zespołów i ok. 200 solistów z całego województwa śląskiego i z województw ościennych. W jury zasiądzie Marta „Czajna” Jaremin (Gdynia), Robert „Miciu” Nieznański (Warszawa) oraz Arkadiusz Franczak (Sosnowiec), którzy oceniać będą zawodników tańczących break dance, hip hop i street dance. Uczetnicy będą rywalizować w kategoriach wiekowych do lat 12 i młodzież do lat 20. Muzykę przygotuje dj BasGrow.

21 maja (niedziela), odbędą się XV Warsztaty Tańca Ulicznego w Zabrzu poprowadzone przez jurorów. W trakcie zajęć młodzież będzie mogła zapoznać się ze stylami locking, hip hop i new age.

Organizatorem szesnastej edycji „(Nie) Łam się” jest Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu.