Zabrze przestrzenią rozwoju

20. Międzynarodowy Festiwal Tańca

15.05.2017

W niedzielę, 14 maja, w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu, odbył się jubileuszowy 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca.

Zabrzański festiwal jest jednym z trzech tego typu wydarzeń tanecznych rozgrywanych w naszym kraju. Zorganizowany został przez Federację Tańca Sportowego, Taneczny Klub Sportowy „GTC” oraz Miasto Zabrze.

Wypełniona po brzegi hala „Pogoń” po raz 20. zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym od rana rozbrzmiewała muzyka rytmicznych tańców latynoamerykańskich (rumba, czacza, jive) i klasycznych walców. Tancerze przyjechali do nas z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Niemiec czy z Włoch, by rywalizować w tańcu sportowym World Dance Sport Federation i zbierać punkty w rankingu WDSF.

Zmagania tancerzy w kategoriach Open Latin Adult, Open Standard Adult, Open Youth Standard/Latin oceniała komisja sędziowska złożona z międzynarodowych ekspertów, którzy przybyli m.in. z Włoch, Słowacji, Węgier i Austrii.

W czasie obrad sędziów wydarzenie uatrakcyjnił pokaz sztuki cyrkowej oraz gimnastyki artystycznej.
Galę finałową po raz kolejny poprowadziła Ilona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i jurorka telewizyjnego programu tanecznego oraz Sławomir Kurzak.