"Nowe życie" świętuje!

02.05.2017

Już od 23 lat w Zabrzu działa Stowarzyszenie Klub Abstynentów "Nowe Życie". Zrzesza osoby zmagające się z problemem alkoholowym: zarówno tych, którzy sami piją, ale również tych, którzy są świadkami nałogu wśród bliskich.

Tradycyjnie jak co roku 29 kwietnia członkowie klubu zorganizowali zabawę taneczną, tym razem w biskupickim Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kossaka. Nim jednak uczestnicy spotkania przeszli do zabawy, przedstawiono nowe władze stowarzyszenia, przywitano się z podobnymi organizacjami z całego regionu, które dołączyły do świętowania i wreszcie podziękowano wszystkim zebranym. – Wyjątkowo ważnym jest, by w problemach, w trudnych chwilach  być razem. Bo wy, jako klub, jesteście dla siebie najbliższą rodziną – mówił Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, dziękując za tak wytrwałą walkę z nałogiem i wzajemne wspieranie się.

W trakcie zabawy wręczono również wyróżnienia zasłużonym dla stowarzyszenia i zorganizowano aukcję charytatywną przedmiotów przygotowanych przez podopiecznych Zabrzańskiego Towarzystwa Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski.