Charytatywny mecz przyjaciół Henryka Bałuszyńskiego

02.05.2017

2 maja, na Arenie Zabrze, piłkarze Górnika Zabrze rozegrają mecz z drużyną przyjaciół Henryka Bałuszyńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
 

Piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się z prawdziwą plejadą gwiazd. W zespole „Przyjaciół Heńka” zagrają m.in.: Józef Dankowski, Ryszard Komornicki, Marek Piotrowicz, Marek Kostrzewa, Grzegorz Mielcarski, Andrzej Orzeszek, Artur Płatek, Mieczysław Agafon, Piotr Rocki, Tomasz Hajto, Jerzy Brzęczek, Marcin Brosz i Jacek Wiśniewski. W Zabrzu pojawią się też piłkarze grający z Henrykiem Bałuszyńskim w VfL Bochum. Informowaliśmy już, że na boisko wyjdą Peter Peschel i Michał Bemben. To nie wszystko. Na stadionie przy Roosevelta pojawi się też Dariusz Wosz, przed laty gwiazda Bundesligi i etatowy reprezentant Niemiec. Wosz rozegrał kilkanaście meczów w drużynie wielokrotnych mistrzów świata, był też w kadrze Niemiec na Euro 2000. To przy jego boku „Balu” debiutował w Bundeslidze w grudniu 1994 roku. Bilety na to niecodzienne wydarzenie można nabywać w formie online, w Sklepie Kibica, Galerii Zabrze, a także w dniu meczu w kasie przy stadionie, czyli podobnie jak na spotkania ligowe Górnika. Cena wejściówek to 5 zł na sektory oraz 40 zł z możliwością wejścia do klubu biznesu, gdzie po meczu fani będą mogli spotkać się z piłkarzami. Dochód z meczu w całości zostanie przeznaczony na Akademię Górnika Zabrze.

Organizatorzy zapraszają kibiców już od godz. 14.00. Oprócz atrakcji typowo piłkarskich – klub i ośrodek Kibice Razem – organizują również strefę zabaw i animacji na promenadzie Areny Zabrze. Przygotowane będą m.in.: stoisko gastronomiczne, stoisko z klubowymi gadżetami, strefa animacji dziecięcych m.in. „dmuchańce”. Partnerem strefy jest zabrzański ośrodek „Kibice Razem”. W tym dniu Sklep Kibica będzie nieczynny, a możliwość zakupu klubowych pamiątek będzie tylko i wyłącznie we wspomnianej strefie kibica. Na meczu oraz we wspomnianej strefie nie zabraknie oczywiście maskotki Górnika. Podczas samego meczu oraz w jego przerwie odbędą się również konkursy z nagrodami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: www.gornikzabrze.pl