Majówka w Muzeum Miejskim w Zabrzu

24.04.2017

Na najdłuższy weekend w tym roku Muzeum Miejskie w Zabrze przygotowało specjalny program:

„Majówka z Nikiforem”
Do 3 maja czynna będzie wystawa prac słynnego Nikifora, jednego z najsławniejszych malarzy naiwnych na świecie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz Muzeum Miejskiego w Zabrzu.
Na wystawie prezentowane są 74 obrazy; głównie akwarele, wśród nich siedem rysunków, które należy traktować jako wstępne szkice pod akwarele, których artysta nigdy nie ukończył. Ekspozycję uzupełniają fotogramy Mariana Włosińskiego, opiekuna Nikifora w jego ostatnich latach życia.

 

Podczas majowego weekendu – 29, 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja – Galeria Café Silesia czynna będzie w godz. 10.00 – 14.00 Muzeum zaprasza na zajęcia plastyczne „Według Nikifora”, zorganizowane w ostatni już weekend trwania wystawy „Nikifor”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących zmierzyć się z techniką malowania akwarelami.

2 maja, w godz. 11.00-13.00 – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
ROBIMY KOKARDĘ PATRIOTYCZNĄ W BARWACH NARODOWYCH

Co oznaczają i skąd się wywodzą barwy narodowe, od kiedy uznawane są za narodowe – odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań będzie można uzyskać podczas zajęć, które odbędą się 2 maja w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu.
Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.