Rusza kolejna edycja Honorowego Dawcy Energii Fortum

18.04.2017

29 kwietnia w trakcie organizowanych na Arenie Zabrze zawodów "Biathlon dla Każdego" odbędzie się inauguracja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Tydzień wcześniej natomiast ruszy aplikacja, która pozwala gromadzić "energię" wspierając jedno z pięciu miast.

22 kwietnia startują liczniki aplikacji HDEF, dzięki której biegając, jeżdżąc na rowerze, a nawet spacerując można wesprzeć jedną z pięciu wybranych organizacji charytatywnych. Aplikacja zlicza przemierzone w czasie aktywności fizycznej kilometry, które automatycznie zamienia na energię. Przez cały czas trwania akcji energia jest zliczana zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast: Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia.

W poprzedniej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 36 megawatogodzin pozytywnej energii. Zabrzanie aktywnie włączyli się do akcji i dzięki temu zapewnili sobie zwycięstwo pokonując łącznie ponad 296 tysięcy kilometrów.

Honorowym Dawcą Energii Fortum może zostać każdy, nie tylko mieszkańcy tych miast. Można trenować i pomagać niezależnie od miejsca aktywności – wystarczy wybrać w aplikacji miasto, które chce się wspierać. Liczniki zostaną zatrzymane 30 września. Wtedy, po podsumowaniu akcji Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z pięciu powyższych lokalizacji. Jej wysokość będzie uzależniona od miejsca w rankingu danego miasta. Beneficjentem akcji w Zabrzu jest ZABRZAŃSKIE TOWARZYSTWO RODZICÓW OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ DZIECI SPECJALNEJ TROSKI.

Jestem bardzo dumna z mieszkańców Zabrza, którzy swoim zaangażowaniem w poprzedniej edycji programu udowodnili, jak potrafią się integrować się w szczytnym celu. Wierzę, że tegoroczna rywalizacja również dostarczy nam wiele emocji sportowych. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza w walce o zwycięstwo jest możliwość niesienia pomocy potrzebującym z naszego miasta, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w tej charytatywnej inicjatywie – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję swoim patronatem.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na facebooku.