W Zabrzu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Turystyczne
IX Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które rozpoczęły się dzisiaj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, potrwają dwa dni (7-8 kwietnia). W tym roku partnerem Targów będzie region Vallagarina i miasto Rovereto z Włoch. W dwudniowym wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Włoch. Jak co roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji. Wstęp jest bezpłatny.
Gościem specjalnym tegorocznych Targów będzie Paolo Cozza, znany z programów telewizyjnych, takich jak: "Europa da się lubić", "Taniec z gwiazdami" Włoch mieszkający od kilkudziesięciu lat mieszkający w Polsce. W sobotę serdecznie zapraszamy do hali MOSiR na pokazy kulinarne prowadzone przez Pana Paolo Cozza, podczas których poznamy wspaniałą kuchnię włoską.
W trakcie tegorocznej edycji targów będziemy mieli okazję poznać bliżej naszych południowych sąsiadów. Zabrze odwiedzi m.in. liczna grupa przyjaciół z Czech. Swoje atrakcje, historię i ofertę turystyczną zaprezentują: obszar turystyczny Nadodrze – Ziemia Krawarska (Poodří Moravské Kravařsko), region Jeseníky, miasto Nový Jičín, miasto Frenštát pod Radhoštěm, obszar Polabi (Zlatý pruh Polabí – Třináctá komnata), Morawy Wschodnie (Východní Morava), Muzeum Techniki w Brnie (Technické muzeum v Brně) oraz Browar Czarna Góra (Pivovar Černa Hora). Nie mniej atrakcyjnie zaprezentuje się z pewnością słowacki region Żylina. Turyści od lat doceniają wspaniałe góry tego regionu, średniowieczne zamki i doskonałą kuchnię.
Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w dziewiątej edycji Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, możemy znaleźć m.in.: Twierdzę Srebrna Góra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska; Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, które mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605; Zamek Lubownia ze Słowacji, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku, na polecenie króla węgierskiego Andrzeja III, czy też Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim – jeden z najlepiej zachowanych i największych zabytków pradziejowego górnictwa na świecie.
Aktualne informacje na temat Targów znajdziecie Państwo na stronie www.targi.zabrzewsercuslaska.pl