Solidarnie dla autyzmu

05.04.2017

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu zorganizowała w Multikinie pokaz filmu "Życie Animowane".  

Autyzm jest rozległym zaburzeniem rozwojowym, który może wpływać na wiele aspektów funkcjonowania osób nim dotkniętych.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu, zorganizowała w Multikinie pokaz filmu „Życie Animowane”, który w tym roku dostał nominację do Oskara w kategorii „najlepszy film dokumentalny”. Film opowiada historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy.

W pokazie uczestniczyli rodzice i nauczyciele zainteresowani poszerzeniem wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Część z nich przed projekcją filmu brała udział w zajęciach warsztatowych pt. „Jak radzić sobie z reakcjami otoczenia na trudne zachowania mojego dziecka z autyzmem”, które prowadził pracownik Poradni, psycholog Tomasz Batruch. W holu można było zobaczyć wystawę plakatów zabrzańskiego Zespołu Szkół nr 18, w treści nawiązującą do tematyki autyzmu.

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu Czesława Winecka oraz koordynator ds. uzależnień przy Urzędzie Miejskim w Zabrzu Jan Szulik.