Koncert inaugurujący X Metropolitalne Święto Rodziny

04.04.2017

W tym roku już po raz dziesiąty obchodzić będziemy Metropolitalne Święto Rodziny, święto, którego inicjatorkami były śp. Krystyna Bochenek oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w sobotę, 20 maja, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Na program MŚR każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne.

Przypomnijmy, że ideą tego przedsięwzięcia jest promocja rodziny i związanych z nią wartości – macierzyństwa, ojcostwa, wychowania młodego pokolenia, przekazu tradycji i wiary. Jako że będą to obchody jubileuszowe, czeka nas wiele atrakcyjnych, związanych z tym imprez – koncertów, konkursów, wystaw, festynów, warsztatów, konferencji, spektakli teatralnych, które odbywać się będą w biorących udział w tym przedsięwzięciu śląskich miastach. Temat przewodni tegorocznych obchodów to „Rodzina źródłem miłości”.

Na inaugurację jubileuszowych obchodów zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na koncert zespołu Carrantuohill z Anną Buczkowską oraz grupą tańca irlandzkiego, którzy wykonują tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, a także własne opracowania oparte na „celtyckich korzeniach”.

Bilety w cenie 50 zł oraz 60 zł do nabycia w kasie DMiT lub on-line

Więcej informacji na temat tegorocznych obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny znajdziecie Państwo http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/przed-nami-x-metropolitalne-swieto-rodziny